Rritje shtesë çmimi për disa nga tragetet në Greqi

Trageti në Greqi / Foto: EPA-EFE/NIKI BERERI

Çmimet e biletave për një pjesë të trageteve në Greqi janë rritur nga katër deri në tetë për qind, kryesisht ato nga porti i Pireut në Athinë, që është një rritje shtesë e çmimeve tashmë të rritura, sipas agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA, korrespondenti i njoftoi MIA nga Athina.

ANA-MPA shkruan se nga viti i kaluar biletat e trageteve janë rritur me rreth 25 deri në 34 për qind.

Më konkretisht, sipas të dhënave të publikuara nga agjencia greke e lajmeve, nga dita e djeshme bileta nga Pireu për në ishullin Mykonos nga 48,50 kushton tashmë 52,50 euro, për Naxos nga 48 euro është 51,50 euro, për Paros nga 46,50 euro. 50 euro, për iOS është rritur nga 50 euro në 54 euro.

Për udhëtimet nga porti i Rafinës në Athinë, çmimet e biletave janë të pandryshuara.

Kjo është rritja e tretë e çmimeve në muajt e fundit. E para ishte në prill, e dyta në mes të qershorit dhe e treta vlen nga dje.

Burimi: MIA

Video e ditës