Dolly Parton është në një martesë të hapur për 56 vjet: Një herë u dashurova aq shumë kur isha e martuar, sa doja të vrisja veten

poshtë dyshemesë
Foto: EPA-EFE / DO OLIVER

Mbretëresha e Muzikës Country, Dolly Parton ka "martesë e hapur" me burrin e saj Carl Thomas Dean. Ajo ishte vetëm 18 vjeç kur u takua me 21-vjeçarin Carl, dhe çifti u martua shpejt në 1966.

Edhe pse çifti nuk pati kurrë fëmijë, ajo ndihmoi në rritjen e disa prej vëllezërve dhe motrave të saj më të vegjël, si dhe mbesave dhe nipërve. "Dailystar".

Me sa duket flirti me njerëz të tjerë lejohej. Dolly pranon se "burrat janë dobësia e saj", por thotë se Carl e di se ajo është "çmendurisht e dashuruar me të". Duke shkruar në kujtimet e saj të vitit 2017, Dolly About Dolly: Intervistat dhe Takimet me Dolly Parton, ajo pranoi:

– Ai nuk është xheloz dhe unë nuk e kam xheloz. Ai e di që unë jam duke flirtuar. Dhe ai flirton. Po, është një marrëdhënie e hapur, por jo seksuale, dhe do ta vrisja nëse do të mendoja se po e bënte këtë. Do të më kishte qëlluar edhe mua. Në fund të fundit, ne e duam njëri-tjetrin marrëzisht.

Dolly pëlqen t'i mbajë gjërat "të nxehta" në dhomën e gjumit dhe dëshiron të duket "sa më mirë" për burrin e saj. Duke folur për 'E! Lajme”, tha ajo:

– Çdo ditë grimoj dhe rregulloj flokët sepse mendoj: “Epo, e gjithë bota ka mundësi të më shohë të gjithë të veshur dhe nuk dua t’i dukem keq kur jam në shtëpi”. Askush nuk dëshiron të përqafojë njerëz të çrregullt! Për mua është e rëndësishme të dukem më mirë. Unë mendoj se kjo ndihmon për të përmirësuar gjërat.

Burrat janë dobësia ime. I shkurtër, i shëndoshë, tullac ose i dobët – Unë kam rënë në dashuri me shumë meshkuj të pazakontë, por Carl e di që do të kthehem gjithmonë në shtëpi dhe nuk do të jem intim me këta njerëz, thjesht flirto dhe argëtohem.

Edhe pse ajo kurrë nuk e tradhtoi fizikisht burrin e saj, Dolly pranoi se ishte përfshirë në një "aferë emocionale" shkatërruese që e bëri atë të dëshironte të vriste veten. Ajo e kupton se ka ndjenja për një burrë identitetin e të cilit nuk e ka zbuluar kurrë, gjë që ka shkuar shumë larg dhe e gjithë situata e bën atë të arrijë armën në sirtarin pranë shtratit. Detajet i mësojmë në librin e saj:

– Një pasdite isha ulur lart në dhomën e gjumit, kur në sirtarin e komodinës vura re armën time që e mbaj për hajdutët. E pashë për një kohë të gjatë… Më pas, sapo e mora, vetëm për ta mbajtur dhe për ta parë pak, qenushja jonë Popeye vrapoi lart shkallëve, ajo shkroi dhe vazhdoi:

– Trokit-trokitje-trokitje e putrave të tij më ktheu në realitet, ngriva papritur. E ula armën. Pastaj u luta. Disi besoj se Popeye ishte një lajmëtar shpirtëror nga Zoti. Nuk mendoj se do ta kisha bërë këtë, do të kisha vrarë veten, por nuk mund të them me siguri.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës