Dodik u rizgjodh unanimisht si president i SNSD

Milorad Dodik
Milorad Dodik / EPA-EFE / SZILARD KOSZTICSAK

Milorad Dodik sot u rizgjodh unanimisht kryetar i Unionit të Social Demokratëve të Pavarur (SNSD) me mbështetjen e 937 delegatëve që zgjodhën kreun e partisë.

Ai falënderoi të gjithë delegatët që e mbështetën, me një mesazh se i dhanë forcë për të vazhduar luftën për Republikën Srpska.

“Ne po luftojmë për lirinë e popullit serb. Kushtetuta e Bosnje-Hercegovinës flet për të drejtën e popujve që jetojnë në të dhe ne e mbrojmë atë”, tha Dodik në fjalimin e tij para SNSD-së pas përfundimit të votimit.

Ai përsëriti se Bosnja dhe Hercegovina është një komunitet i imponuar dhe i detyruar dhe se në një periudhë të ardhshme mund të ketë një mundësi për të propozuar një marrëveshje për ndarje paqësore midis Republika Srpska dhe Federatës së Bosnjë dhe Hercegovinës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës