Dodik: Bosnjës dhe Hercegovinës i dhanë fund ata që u betuan për të - le të ndahemi në paqe

epa07655862

“Të përpiqemi të jemi fqinjë të mirë, të ndahemi në paqe, sepse Bosnje-Hercegovinës i ka ardhur fundi” – tha presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik. Duke dashur të jetë më i saktë, ai tha: “më saktë i dhanë fund, ata që u betuan.

“E vetmja gjë që mbetet është që të gjithë të përpiqemi të jemi fqinjë të mirë dhe të ndahemi në paqe”, tha Dodik.

Në Platformën X, ai shkroi se rezoluta e Srebrenicës, për të cilën ai thotë se u shty nga boshnjakët përmes mentorëve të tyre me forcë, në kundërshtim me Kushtetutën, do të çojë në demarkacionin e Republikës Srpska dhe FBiH.

“Gënjeshtrën që na thonë boshnjakët nuk mund ta harrojmë dhe as ta falim. Nuk ka asnjë mënyrë për të riparuar dëmin e shkaktuar nga shtytja e kësaj rezolute. Dhe pastaj të mos jetë se nuk i kemi paralajmëruar”, ka shkruar Dodik.

Në një postim tjetër X shkruan: Me vendimin për rezolutën për Srebrenicën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, është nënshkruar fundi i Bosnjë-Hercegovinës dhe nesër në mbledhjen e Qeverisë së Serbisë në Srebrenicë do të propozohet pala federale. një ndarje paqësore

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës