Dorëzimi i çmimeve Tony: Nderime prestigjioze teatrale për Daniel Radcliffe, Jeremy Strong dhe Angelina Jolie

Sarah Paulson, Angelina Jolie dhe vajza e saj Vivienne dhe Daniel Radcliffe / Foto: EPA

Aktori britanik Daniel Radcliffe, i njohur për serinë e filmave Harry Potter, fitoi çmimin e tij të parë në teatër Tony, ashtu si edhe bashkë-yjet e tij Sarah Paulson и Jeremy Strong, shkruan “Euronews”.

I njohur për serialin "Descendants", Strong fitoi çmimin Tony për aktorin më të mirë në një shfaqje për Henrik Ibsen "Armiku i popullit", ndërsa Paulson fitoi aktoren më të mirë në një dramë për "Appropriate".

Daniel Radcliffe / Foto: EPA-EFE/SARAH YENESEL

Në ceremoninë, e cila u zhvillua mbrëmë në Lincoln Center në Nju Jork, Radcliffe fitoi çmimin Tony për aktorin më të mirë dytësor në një muzikal për "Moving Happily Together".

Will Brill mori një çmim për rolin më të mirë dytësor mashkullor për shfaqjen "Stereofonik", a Cara Young për një rol femër në Purly Victorious.

Sarah Paulson / Foto: EPA-EFE/SARAH YENESEL

Ndër të tjera çmimi për muzikalin më të mirë shkoi për shfaqjen “Të huajt” e prodhuar nga Angelina Jolie. Shfaqja më e mirë u shpall “Stereophonic”, ndërsa më e mira u shpall regjisori i saj Daniel Okin.

Toni për aktorin më të mirë në një muzikal shkoi për Jonathan Groff për "Moving Happily Together", ndërsa Malia Joy Moon fitoi aktoren më të mirë për "Hell's Kitchen".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës