Ai fitoi 40 milionë paund në loto, la gruan dhe zonja e tij e bëri ferr

Garrett Bell dhe Donna Desporte/ Foto: Printscreen/Facebook

Lotto Millionaire është prova e gjallë se ata që janë me fat në para nuk janë me fat në dashuri dhe gjërat me të vërtetë u ndërlikuan për të.

Garrett Bull mori urdhërin e përhershëm që e pengoi atë Donna Desporte për të botuar një libër që përshkruan jetën e tyre së bashku.

Demi, 52 vjeç, fitoi xhekpotin e lotarisë në janar 2012, duke fituar deri në .40.627.241 XNUMX të shortit të EuroMillions. Në atë kohë ai ishte i martuar me Katarina, dhe çifti ka dy djem. Por ata janë ata u ndanë në vitin 2016 dhe u divorcuan vitin e ardhshëm. Gareth, i cili vjen nga Mansfield, Nottinghamshire, ka qenë i lidhur romantikisht me të Don, pas takimit në një bar në resortin spanjoll të Tenerife në tetor 2016.

Gjykata e Lartë në Londër dha një urdhër të përhershëm në vitin 2019 duke e penguar Donën të publikonte detaje rreth Garrett në librin e saj. Pronari i barit Donna botoi një libër elektronik të quajtur "Me Google, pa gënjeshtra" për lidhjen e tij nëntëmujore me ish muratorin. Ajo foli për mënyrën sesi ai e shoqëroi atë gjatë pushimeve në Tenerife, duke përdorur frazën kryesore: 'Me google'. Por vendimet e Gjykatës së Lartë e ndaluan atë të publikonte pasazhe rreth Garrett, si dhe të përdorte katër foto që ai kishte “bërë privatisht”.

Asaj iu dha edhe një urdhër ndalimi në vitin 2021 që e pengoi atë të ndërmerrte veprime ligjore kundër tij. Donna, në lidhjen e saj nëntë mujore me Garrett, ngriti një sërë padish që i shkaktuan atij "konfuzion, ankth dhe shqetësim të panevojshëm", vendosi Gjykata e Lartë. Ajo këmbënguli se kishte të drejtë të fliste publikisht për marrëdhënien e tyre për të kundërshtuar akuzat se ishte pas burrave me para.

Megjithatë, gjykatësi Julian Knowles tha se nuk kishte interes publik në shkrimin e saj për marrëdhëniet e tyre seksuale. Ai gjithashtu e quajti sjelljen e saj "krejtësisht të papranueshme", ndërsa tha se mosmarrëveshja e vazhdueshme ishte bërë aq "e ndërlikuar" sa ekipi i saj ligjor po përpiqej të vazhdonte. Gjykatësi Knowles tha: “Donna Desport ka bërë vazhdimisht akuza krejtësisht të pabaza në një seri procedurash për një periudhë të gjatë kohore. Gjyqtarët me eksperiencë të të gjitha niveleve, nga Masteri e deri te Gjykata e Apelit, kanë konfirmuar se janë krejtësisht pa bazë”.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës