Qëndrueshmëri deri të martën, më pas reshje shiu dhe bore

bie
Gjethet e verdha të vjeshtës / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Të martën do të qëndrojë stabil deri në fund të ditës, ndërsa nga mbrëmja e së mërkurës do të nisë valë e re me lagështi nga veriperëndimi. Reshjet do të jenë me shi, të mërkurën në malet e larta me borë. Ndërsa ditën e enjte do të ketë borë në veriperëndim dhe në vendet më të larta, tha HMRC.

Të enjten reshjet e shiut do të ndalen gjatë ditës, ndërsa në fillim të fundjavës së ardhshme priten reshje të tjera. Paradite të së martës dhe të mërkurës do të ketë kushte me mjegull.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË