Drejtori i shkollës së mesme të Shkupit, "Josip Broz Tito" dhe punonjës të tjerë kanë raportuar për ngacmim nga prindi i një nxënësi.

Sot në ora 17:50 në stacionin policor Qendër, mësuesja e gjimnazit të Shkupit, Josip Broz Tito, ka raportuar se ajo, drejtori dhe punonjësit e shkollës janë ngacmuar nga M.K. prind i një nxënëseje. Nga MPB kanë thënë për Sloboden Pechat se janë duke marrë masa për zbardhjen e rastit.

Sipas informacioneve jozyrtare të “Sloboden Pechat” bëhet fjalë për ngacmim nga një prind i një prej nxënësve që pak javë më parë mori pjesë në rrahja e një vajze 15-vjeçare pranë Konsullatës Greke. Pasi u mor vendimi për ta transferuar në një klasë tjetër, babai i saj, i pakënaqur me këtë vendim, filloi të shqetësonte punonjësit e gjimnazit.

Para gjimnazit është marrë me qira edhe një billbord ku shkruhej “Pravda”, ku shkruhet se ky prind është porositësi.

Sloboden Pechat kërkoi deklaratë nga drejtoresha e shkollës së mesme, Silvana Kržovska, por ajo nuk i përfilli mesazhet tona.

VIDEO shqetësuese | Një vajzë 15-vjeçare në mes të Shkupit është rrahur brutalisht nga shokët e klasës dhe ka përfunduar me plagë të rënda.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës