Dimitrijevic me një paraqitje modeste në fitoren e Unix

Foto: unicsbasket/Instagram

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Nenad Dimitrijevic me Unix-in e tij, ata iu kthyen fitoreve në ligën VTB.

Në fillimin e pjesës së dytë, skuadra e Dimitrijevicit u mposht bindshëm nga Lokomotiv Kuban, por sonte u rehabilitua kundër MBA Moskës, duke festuar jashtë vendit me 63:94 bindëse.

Fituesi u vendos në çerekun e fundit në të cilin Unix ishte veçanërisht bindës dhe festoi me 10:30.

Dimitrijevic kaloi 17 minuta në fushë dhe në to kishte katër pikë, dy vjedhje dhe dy asistime. Përveç fitores, Unix Kazan mbeti në vendin e dytë të tabelës pas CSKA Moskës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës