Dimitrijevic e hapi sezonin në mënyrë fantastike, Unix më i mirë se Lokomotiv Kuban

Foto: nenodimitrijevic/instagram

Basketbollisti maqedonas, Nenad Dimitrijevic ishte më meritorja për fitoren e Unix-it në sezonin e ri në Ligën VTB.

Dimitrijevic e nisi fuqishëm në kampionatin e ri dhe në ripërsëritjen e finales së vitit të kaluar mposhti Lokomotiv Kubanin me bindëse 91:73. Që në fillim, Dimitrijevic ishte i shkëlqyer dhe shënoi 12 pikë në 15 minutat e para.

Më pas Dimitrijevic hyri në telashe me gabime personale, por pas kthimit në periodën e tretë ai pati një seri të re dhe nuk e la Unix-in në asnjë moment të shpresonte për t'u rikthyer në lojë.

Përfaqësuesi ynë e mbylli ndeshjen me 22 pikë dhe shtatë asistime, duke bërë të ditur se këtë sezon do të jetë një nga kryesuesit e kampionit aktual në mbrojtjen e titullit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës