Dimitrievski: Unë dua ta përfundoj karrierën time në Rayo, por nuk jam i vetmi që pyes veten

Foto: EPA-EFE / RODRIGO JIMENEZ

portieri maqedonas, Tavolina Dimitrievski shpesh lidhet me një largim nga Rayo Vallecano, dhe tani ai tha se po ta pyeste veten, do të qëndronte në Rayo për pjesën tjetër të karrierës së tij.

Kontrata që ai ka me Rajon skadon më 30 qershor dhe ndërkohë për të interesohen klube si Valencia, Sevilla dhe Villarreal, por Dimitrievski gjithmonë i ka dhënë përparësi drejtuesve të Rayos.

“Dua të qëndroj këtu për shumë vite të tjera dhe të përfundoj karrierën time në Rayo, kjo nuk ka ndryshuar, por nuk jam i vetmi që pyes veten. Ne biseduam me drejtuesit dhe shpresoj se do të gjejmë një gjuhë të përbashkët në mënyrë që të vazhdoj të mbroj Rayo. Ka pasur shumë spekulime për klube të tjera, por kjo nuk është e vërtetë. Cilat janë gjasat? Unë do të thoja 90% do të nënshkruaj një kontratë të re. Por duhet ta pyesni edhe presidentin sepse gjithmonë duhet të pajtohen dy palë”, tha Dimitrievski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës