Dimitar Boshnakov fitoi titullin e notarit më të mirë në Banja Luka në kategorinë 14-15 vjeç.

foto: facebook.com/asom.org.mk

Shpresa e notit maqedonas, Dimitar Bosnakov, vazhdon të arrijë suksese të reja domethënëse - notari i ri ka fituar një titull të ri.

Boshnakov në konkursin ndërkombëtar në Banja Luka u shpall notari më i mirë në kategorinë 14-15 vjeç, me rekorde personale të vendosura dhe tre medalje të fituara.

Në garën në të cilën morën pjesë shumica e vendeve të rajonit, por edhe notarë nga SHBA, Boshnakov fitoi dy medalje të arta dhe një argjendi.

Për Dimitarin e talentuar kjo ndeshje është një test i shkëlqyer për kampionatin e ardhshëm shtetëror dhe kompeticionin europian në Larisa të Greqisë.

Më herët, në muajin mars të këtij viti, notari ynë nga Sllovenia është rikthyer me një medalje të artë dhe një të bronztë në stilin e notit crawl në turneun ndërkombëtar “MM Maribor 2023”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës