Një vajzë i dërgoi një mesazh nënës së saj kur shpërtheu zjarri në diskotekën në Murcia: Mami, të dua...

Foto: EPA-EFE/MARCIAL GUILLEN

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe 06 janë të zhdukur në një zjarr që shpërtheu në një klub nate në qytetin juglindor të Murcias, thanë autoritetet spanjolle. Zjarri ka rënë rreth orës 00:XNUMX me orën lokale.

Policia spanjolle tha se zjarri shpërtheu në klubin e natës Fonda Milagros dhe më pas u përhap në klubet fqinje Teatre dhe Golden. Punonjësit e policisë nuk kanë mundur të hyjnë në klub për shkak të temperaturës së lartë dhe rrezikut për shembje.

Sipas shkrimeve të mediave spanjolle, në momentin kur ka rënë zjarri, një vajzë 28-vjeçare i ka dërguar një mesazh zanor nënës së saj me përmbajtjen “Mami të dua, do të vdesim”.

Vajza së bashku me të dashurin dhe miqtë kanë vendosur që mbrëmjen ta kalojnë në klubin ku ka rënë zjarri, deri më tani nuk ka informacione nëse vajza ka shpëtuar.

Pasi u dërgua mesazhi zanor, telefoni fiket.

Në Murcia është shpallur tri ditë zie.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës