Një vajzë nga Manastiri humbi jetën pasi luftoi për jetën 20 ditë pas një aksidenti të rëndë me motor

ISHP Spitali klinik “Dr. Trifun Panovski “- Manastir
ISHP Spitali klinik “Dr. Trifun Panovski “- Manastir / Foto: Facebook

Sot në spitalin klinik në Manastir ka ndërruar jetë një vajzë 15-vjeçare, e lënduar në një aksident të ndodhur mbrëmjen e 14 qershorit.Maqedonia e Re".

Pas njëzet ditë lufte të mjekëve në Spitalin Klinik në Manastir për të shpëtuar vajzën, ajo sot iu nënshtrua plagëve të marra.

Aksidenti i komunikacionit ka ndodhur kur një motoçiklist i mitur me motoçikletë “Aprilia” me targa të Manastirit ka goditur këmbësorin B.V.(70) nga Manastiri dhe një automjet “Seat” të parkuar me targa të Manastirit.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur rëndë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjerja e mitur femër e cila nuk mbante helmetë, ndërsa këmbësori ka pësuar lëndime të lehta.

Video e ditës