Një vajzë ka sulmuar nënën e saj në aeroport duke e prerë me thikë

Foto: ilustrim

Një vajzë e mitur, mosha e së cilës policia nuk bën me dije, ka sulmuar pasditen e djeshme me thikë nënën e saj dhe e ka plagosur, njofton MPB.

“Më datë 28.11.2022 në orën 19.00:18.30 në Komisariatin e Policisë së Aeroportit është raportuar se rreth orës 38:XNUMX në një shtëpi në zonën e Aeroportit, pas një debati të mëparshëm, një e mitur ka sulmuar nënën e saj XNUMX-vjeçare. një objekt të mprehtë dhe i ka shkaktuar dëmtime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në vendngjarje kanë shkuar punonjës policorë dhe përfaqësues të Qendrës Ndërkomunale për Çështje Sociale, në koordinim me Prokurorin Publik për të Mitur dhe pas marrjes së masave, e mitura dhe nëna e saj janë dërguar në objektet shëndetësore për trajtim të mëtutjeshëm, shton Ministria. Brendshme.

Video e ditës