Nëntë të plagosur në sulmin me armë në San Francisko, të shtëna nga një automjet në lëvizje

Policia e San Franciskos thotë se nëntë persona u plagosën në Mission County pas të shtënave me makinë në drejtim të tyre mbrëmë.

Të shtënat kanë ndodhur rreth orës 21:XNUMX me orën lokale.

“Mund të konfirmojmë se nga të shtënat janë nëntë të plagosur dhe të gjithë pritet të mbijetojnë. Në këtë moment mësohet se ngjarja ka qenë e paramenduar dhe e izoluar. Pas incidentit, nuk kishte më asnjë rrezik për publikun”, tha policia e San Franciskos.

Ndihmës mbikëqyrësi komunal Santiago Lerma tha se policia i tha atij se njerëzit ishin qëlluar dhe se një person i ishte nënshtruar një operacioni.

Disa nga të plagosurit kanë pësuar lëndime të lehta, ndërsa të tjerët nuk dihet gjendja e tyre.

Lerma tregon se autoritetet besojnë se të shtënat janë qëlluar nga një makinë në lëvizje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës