Detaje nga aksidenti në afërsi të Valandovsko Bërdës ku mbetën të plagosur 11 persona, mes tyre 3 fëmijë

Trafiku/Foto ilustruese: MPB

Dje në ora 16.20:1401 në Stacionin Policor Valandovë është raportuar se në rrugën rajonale R-29 në vendin e quajtur “Kodra e Valandovës”, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të udhëtarëve “Ford Mondeo” me targa të Strumicës, i drejtuar nga I.I.(32) nga fshati Svidovicë, Strumicë, pa patentë shofer dhe mjet për udhëtarë "Fiat Doblo" me shenja regjistrimi Strumicë, i drejtuar nga S.P.(XNUMX) nga fshati Murtino i Strumicës.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i mjetit S.P. dhe pasagjerët në automjetin “Ford”, të mitur nga Shtipi, Z.I.(26) nga fshati Svidovicë dhe dy të mitur nga i njëjti fshat, janë konstatuar në Qendrën mjekësore Strumicë.

Lëndime trupore ka pësuar shoferi I.I, të cilat po ashtu janë konstatuar në Qendrën mjekësore Strumicë. dhe pesë pasagjerë në të dy automjetet. Një ekip i stacionit policor të Valandovës ka bërë kontroll të vendit.

Video e ditës