Detajet e arrestimit të Justin Timberlake: Këngëtari i liruar, i thotë policisë se ka pirë një martini

Justin Timberlake / Foto: Profimedia / EPA

Këngëtari popullor Justin Timberlake mbrëmë ai është arrestuar për një shkelje të qarkullimit rrugor, pra vozitje nën ndikimin e alkoolit në Hamptons, afër Nju Jorkut.

Këngëtarja tashmë është liruar nga komisariati në Sag Harbor, në Long Island, sipas mediave amerikane. Sipas "TMZ", i cili pretendon se ka parë raportin e policisë, Justin u pa nga policia kur ai kaloi me BMW-në e tij përtej një tabele ndalimi, pak më shumë se pesë milje nga hoteli amerikan ku ai po qëndronte me miqtë.

Oficerët thonë se më pas filluan ta ndiqnin këngëtarin pop dhe vunë re se ai nuk ishte në gjendje të ngiste në korsinë e tij derisa më në fund ndezën rrotullimin. Ai është ndaluar në një kryqëzim, në një zonë banimi dhe policia ka konstatuar se ishte në gjendje të dehur.

Foto: – / Imazhe INSTAR / Profimedia

Sipas TMZ, ai dyshohet se kishte sy të përgjakur, kishte erë të fortë alkooli në frymë, nuk mund të fokusohej, kishte të folur të paqartë dhe lëvizje të paqëndrueshme. Ai gjithashtu dështoi në testin e alkomatorit.

“Unë kisha një martini dhe i ndoqa miqtë e mi në shtëpi”, dyshohet se u tha këngëtarja oficerëve përpara se të arrestohej.

TMZ Gjithashtu postoi foto të Justin Timberlake duke dalë nga stacioni i policisë Sag Harbor duke u dukur plotësisht i relaksuar dhe i rastësishëm pranë avokatit të tij. Ndaj tij është bërë kallëzim dhe është liruar pa kusht. Këngëtarja do të dalë para gjykatës më 26 korrik.

Ish lepurushi i Playboy pretendon se Justin Timberlake e ka tradhtuar Cameron Diaz me mua

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës