Derbi Kiel – PSG: Dihen çiftet çerekfinale në EHF Champions League

foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Pas ndeshjes së parë të 36/23-tës në të cilën fitoi XNUMX:XNUMX, skuadra e Veszprem në ndeshjen hungareze për herë të dytë e mposhtën Pik Szeged me 38:33.

Tashmë dihej se në çerekfinalet e EHF Champions League, Danimarka me siguri do të ketë një përfaqësuese.

Pas 60 minutave të para, Aalborg mori një avantazh vetëm “plus dy” (30:28), por arriti të anulojë këtë negativ. GOG i cili triumfoi me 32:24.

Dihen të gjitha çiftet çerekfinale në Ligë, ndeshjet e para do të luhen më 10/11 maj, ndërsa ato të kthimit më 17/18 maj.

Fituesit do të kalojnë në turneun Final Four, i cili do të organizohet në Lanxess Arena në Këln më 17 dhe 18 qershor 2023.

Sezoni 2022/2023
EHF Champions League

Çerekfinale, dyshe -

Kiel (Gjermani) – PSG (Francë)
GOG (Danimarkë) – Barcelona (Spanjë)
Wisla Plock (Poloni) – Magdeburg (Gjermani)
Veszprém (Hungari) – Kielce (Poloni)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës