Sot fillon viti i ri akademik

UKIM / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe rektori i Universitetit "Shën Kirili dhe Metodi" prof. Dr. Biljana Angelova do t'u drejtohet studentëve të Fakultetit të Mjekësisë me rastin e orës së parë akademike.

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri do të marrë pjesë në një ceremoni në Universitetin “Nënë Tereza” në Shkup, ndërsa në Universitetin “Goce Dellçev” në Shtip do të mbahet ora e parë akademike me titull “Bashkë e parë e UGD-së”.

UKIM ka bërë të ditur se rektori prof. Dr. Angelova do të vizitojë edhe Fakultetin Ekonomik në ora 10:00, Fakultetin Juridik "Justinian First" në ora 11:00, Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike në ora 12:30 dhe FINKI në ora 18:00.

Në datën 3 tetor (e martë), rektori do të mbajë një fjalim në periudhën nga ora 10:15 deri në 11:15 në Fakultetin e Shkencave Bujqësore dhe Ushqimit.

Në Universitetin "Goce Dellçev" në Shtip, në Qendrën Multimediale të UGD-së (Fakulteti Ekonomik) me fillim nga ora 11.30 do të mbahet ora e parë akademike me titull "Bashkë e UGD-së".

Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup sot do të presë gjeneratën e tetë të studentëve, në një ceremoni që do të fillojë në ora 11:00. Në ceremoni do të marrë pjesë edhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, i cili do t'u drejtohet studentëve të rinj.

Në Universitetin "Goce Dellçev" në Shtip, në Qendrën Multimediale të UGD-së (Fakulteti Ekonomik) me fillim nga ora 11.30 do të mbahet ora e parë akademike me titull "Bashkë e UGD-së".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës