Sot do të jetë një ditë e këndshme pranvere, temperatura maksimale deri në 23 gradë

Foto: MIA

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor dhe perëndimor, e cila vende-vende do të forcohet përgjatë Povardarisë. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 17 deri në 23 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 20 gradë.

Nën ndikimin e një mase ajrore të lagësht dhe të paqëndrueshme, e hëna do të jetë e paqëndrueshme në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë jugperëndimore. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të fillojë të fryjë erë e fortë veriore e cila do të bëjë që reshjet në male dhe në disa vende më të larta të kthehen në borë të dobët. E marta do të jetë me erë dhe të ftohtë me temperatura dukshëm më të ulëta. Më pas në ditët në vijim do të mbajë mot stabil me rritje të temperaturave ditore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës