Një delegacion i Presidentit vendosi lule para Monumentit të Mbrojtësve

Sekretari i Përgjithshëm në Zyrën e Presidentit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Mile Bosnjakovski, sot, 26 mars 2023, bëri nderimet dhe vendosi lule të freskëtaMonument i rreshtit të Mbrojtësve në parkun "Gruaja Luftëtare" në Shkup, për nder të mbrojtësve, të cilët morën pjesë në betejat e armatosura të Kalasë së Tetovës, në konfliktin ushtarak të vitit 2001.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës