Një pjesë e Shkupit nesër do të mbetet pa ujë

Një pjesë e Shkupit do të jetë pa ujë nesër në mbrëmje nga ora 21 deri në orën XNUMX:XNUMX të së dielës. Nga Ndërmarrja Publike “Ujësjellës Kanalizime” bëjnë të ditur se fshatrat në Saraj do të kyçen në ujësjellësin e qytetit, por edhe do të ndërrohen gypat e Vodnos.

-Për zgjidhjen e problemit të kahershëm me ujësjellësin në 12 vendbanime në Komunën e Sarajit, do të bëhet përpjekje për kyçjen e rrjetit, i cili do të fillojë të shtunën në orën 21 dhe pritet të përfundojë deri në orën XNUMX të mëngjesit. te dielen. Për shkak të realizimit të këtij rikonstruksioni, pritet ulje e presionit të ujësjellësit për qytetarët në Komunën e Sarajit dhe një pjesë të Komunës së Gjorçe Petrovit – njoftojnë nga “Vodovodi i Kanalizazës”.

Pa ujë do të jenë edhe banorët e rajonit Vodno dhe Kozle, Qendra Klinike “Nënë Tereza”, Spitali Universitar për sëmundje të frymëmarrjes te fëmijët Kozle-Shkup, Villa Vodno dhe objektet e banimit në rajonin e Vodnos. “Vodovod” thotë se në këto pjesë të Shkupit do të rikonstruktohet rrjeti i ujësjellësit në Qendër, në zonën e Vodnos, që të mos ketë humbje të ujit.

Për mbulimin e nevojave për ujë të pijshëm në objektet shëndetësore, do të vendosen depozita të ujit të pijshëm përballë Qendrës Klinike “Nënë Tereza” dhe Spitalit të Fëmijëve “Kozle”. Në Detyrën e Vodovod Shkup do të përgatiten edhe cisterna me ujë të pijshëm, të cilët do të gravitojnë me thirrje sipas nevojave të qytetarëve nga rajoni i Sarajit dhe Vodno në periudhën nga ora 21:5 deri në ora XNUMX:XNUMX.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës