Një pjesë e komunës së Karposhit pa ujë

Pa ujë / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

NP “Vodovod i Kanalizazë” – Shkup njofton se sot nga ora 09:00 do t’u ndërprehet ujësjellësi shfrytëzuesve të një pjese të bulevardit “8 Shtatori”, ndërsa banorëve të rrugëve “Dresdenska” dhe “Ankarska”. kanë ulur presionin e furnizimit me ujë.

Furnizimi me ujë do të ndërpritet për shkak të defektit të valvulës f-300 mm në kryqëzimin e Blv. 8 Shtator/ Blvd. Detashmentet guerile.
Përdoruesit do të mbeten pa ujë deri në përfundimin e riparimit të defektit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës