Dejvis: Është një sukses i rëndësishëm për Vardarin, i përgëzoj lojtarët e mi

david davis
Trajneri i Vardarit 1961, David Davis / Shkup, Maqedoni / 9 Mars 2022 / Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Vardari 1961 përfundoi fazën e grupeve të Champions League me gjashtë fitore, e fundit në shtëpi në SC “Jane Sandanski” – Shkup kundër Elverum norvegjez (39: 30).

“Kuqezinjtë” e Shkupit fituan vendin e pestë me 13 pikë dhe në fazën e XNUMX/XNUMX-të do të luajnë ndaj hungarezit Veszprem.

Trajneri i Vardarit 1961, Dejvid Dejvis:

– E përgëzoj Elverumin për ndeshjen e drejtë dhe korrekte, si dhe për vendosjen në fazën eliminatore. Urime lojtarëve të mi, kjo është një fitore shumë e rëndësishme, sepse kjo është fitorja e tretë radhazi plus ajo zyrtare ndaj Meshkov Brestit dhe prandaj jam i lumtur që morëm maksimumin nga ky pozicion në këtë pjesë të sezonit. dhe nga vendi i pestë shkojmë në playoff. Nuk jam i kënaqur me mënyrën se si luajtëm në pjesën e parë dhe isha i zemëruar në pushim. Isha i kënaqur me afrimin në pjesën e dytë, edhe pse dikur kishim një negativ.

Por me mbrojtjen 5-1 dhe atë që e bëri Elverumin të luante “7 me 6” që prisnim dhe analizuam më parë, bashkë me krahët që prenë shumë topa, këtu dhe i madhi Tomovski, u bë ai diferencë. Kjo është Champions League, të gjithë duan të fitojnë, ky është një sukses i rëndësishëm për ne për pjesën tjetër të sezonit.

Hendbollisti i Vardarit 1961, Martin Tomovski:

- Mendoj se u hapëm mirë në pjesën e parë, por skuadra nuk e kishte atë mbështetjen e portierit. Më vonë në pjesën e parë u konsoliduam, thjesht duhej të jepnim maksimumin dhe kjo u pa në pjesën e dytë. Falë publikut, por edhe shokëve të skuadrës që të gjithë besuam në atë periudhë krize kur patëm një negativ, arritëm të rikthehemi, të tregojmë karakter dhe sigurisht kjo fitore ka një rëndësi të madhe para duelit me Veszpremin.

Video e ditës