Dejan Georgievski fitoi medaljen e bronztë në "President's Cup" në Turqi

Foto: Federata e Taekwondo-s së Maqedonisë,

Olimpian maqedonas, Dejan Georgievski fitoi medaljen e bronztë në “Kupën e Presidentit”, që mbahet në Turqi.

Georgievski më parë u kualifikua për në gjysmëfinale me fitoren ndaj konkurrentit vendas Demircioglu me 2:0 (6:4, 6:2).

Megjithatë, në gjysmëfinale Dejani u mund nga motër nga Bregu i Fildishtë me 2:0.

Taekwondosti maqedonas Dejan Georgievski do të performojë në Stamboll pas pikëve për normën olimpike

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës