Fëmijët e Ronaldos janë rrahur në shkollë në Arabinë Saudite

Foto: EPA-EFE / STR

Christiano Ronaldo dhe familja e tij pak muaj më parë ndodhen në Arabinë Saudite ku portugezi ka veshur fanellën e Al Nasrit me të cilën do të tentojë të arrijë titullin kampion.

Mirëpo, edhe familja e portugezit po përballet me probleme të caktuara dhe këtë e ka bërë të ditur tashmë partnerja e tij. Georgina Rodriguez. Fëmijët e çiftit të njohur kanë pasur probleme në shkollë me dhunën fizike.

“Ka raste kur fëmijët e tjerë i godasin, dhe ata nuk mbrojnë veten dhe thjesht zhyten plotësisht në vetvete. Një ditë tjetër një nga fëmijët erdhi në shtëpi dhe filloi të qante. E pyeta se çfarë ndodhi me ty dhe mora një përgjigje: Një tjetër fëmijë më goditi. Unë iu përgjigja: "A nuk di të mbrohesh?".

Megjithatë, Dahlia dhe Ronaldo janë duke ecur mirë me jetën në Arabinë Saudite dhe deri më tani nuk kanë ndonjë vërejtje të veçantë.

“Ndihem vërtet i sigurt këtu sepse vlerësoj vlerat e forta familjare”. “U ndjeva shumë me fat kur vizitova shkretëtirën saudite dhe bëra një lidhje të veçantë me këtë vend magjik”, tha Georgina.

Ai gjithashtu përshkroi pse jeta është ndryshe në këtë vend aziatik.

“Atmosfera në Arabinë Saudite këto ditë është e ndryshme sepse është Ramazani, muaji i shenjtë në të cilin muslimanët agjërojnë nga lindja e diellit deri në perëndim të diellit. Për mua është një eksperiencë e veçantë”, ka shpjeguar partneri i Ronaldos.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës