Fëmijët u zhdukën në Danub pranë qytetit serb Apatin, qindra njerëz po i kërkojnë sonte

Foto: MIA

Një kërkim i furishëm është duke u zhvilluar sonte në brigjet e Danubit pranë qytetit serb Apatin për dy fëmijë, nëntë dhe dhjetë vjeç, të cilët u zhdukën pranë një zone të përdorur nga një klub lokal kajakësh. Djemtë P.B. (10) dhe A.M. (9) për herë të fundit janë parë rreth orës 14:XNUMX dhe që nga ajo kohë u ka humbur çdo gjurmë.

Gjërat që u përkasin fëmijëve të zhdukur janë gjetur në breg - biçikleta dhe rroba, të cilat shkaktuan shqetësim shtesë, raporton "Politikë"

Përveç policisë, janë angazhuar edhe zhytës për të eksploruar lumin dhe zonat përreth. Megjithatë, kushtet e kërkimit nuk janë të favorshme. Dukshmëria e dobët dhe niveli i lartë i ujit të Danubit e bëjnë të vështirë për ekipet e shpëtimit kërkimin e shpejtë dhe efikas të lumit, raportojnë mediat serbe.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës