Danijela Dimitrovska foli për përvojën e pakëndshme me Mika Aleksiqin: Nuk doja të kthehesha atje

Foto: Instagram/ danieladimitrovska

Modelja dhe së fundmi prezantuesja Danijela Dimitrovska në një program mëngjesi ka folur hapur se në rini ka përjetuar një situatë të pakëndshme me mësuesen e njohur të dramës Miroslav Mika Aleksiq, transmeton "Blic".

Në bisedën në “Mëngjesi i Blitz”, me Jugosllavia Tintor, i cili është avokati i aktores së re Milena Radulovi. në lidhje me gjyqin kundër Aleksicit, prezantuesja tha se ka përjetuar siklet në një kastin në shkollën e tij.

“Do të them vetëm se kam pasur mundësinë të shkoj në një nga kastingjet e shkollës në fjalë kur isha shtatëmbëdhjetë vjeç, nuk po them se ka ndodhur diçka e tillë, por se qasja ishte shumë e pakëndshme”, tha. drejtuesi i TV “Blitz”.

Pasi u largua nga kastingu, Daniela i tha babait të saj se nuk donte kurrë të kthehej në atë shkollë.

“Mbaj mend që dola prej andej dhe më priste babai, i thashë që nuk më pëlqen kjo, nuk më pëlqen se si njerëzit ndërveprojnë me ne në casting dhe nuk dua të vij më këtu. . Prandaj dua t'ju falënderoj këtu tani dhe t'u them të gjitha vajzave, djemve, grave dhe burrave që të ndjekin ndjenjat e tyre dhe të shohin një heroinë në Milena dhe në të gjitha vajzat e shekullit të 21-të dhe t'i mbështesin në këtë mënyrë", shtoi ajo.

Për përkujtim, Aleksiq akuzohet për katër krime përdhunimi, dy prej të cilave janë me kohëzgjatje të zgjatur dhe pesë krime të ngacmimit seksual, nga të cilat dy raste janë me kohëzgjatje të zgjatur.

Ai u arrestua dhe u mbajt në paraburgim deri në shtator 2021, më pas mbeti në arrest shtëpiak deri në mars 2022 dhe më pas u lirua për të pranuar fajësinë.

Hashtagu #NisamPrijavila po përhapet me zjarr në Twitter: Gratë shkruajnë pse nuk denoncuan dhunën!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës