A është gjallë Zwitzer, gruaja dhe vajza e tij publikuan një video gazmore – kreu i klanit kava nuk u vra në Panama!?

Radoje Zvitser dhe gruaja dhe vajza e tij/Foto: Screenshot

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e vajzës së Radoje Zvitser, me nënën e saj Tamara Zvitser, teksa të dy këndojnë një këngë të reperëve të njohur boshnjak.

- Nënë - ka shkruar vajza dhe ka shtuar një emoticon zemre.

Në sfond dëgjohet një këngë e artistëve të njohur Jala dhe Buba me një tekst karakteristik.

- Dhe sonte më erdhi vetmia, era jote më hyri në shtrat, këtë natë më kërcënojnë, duan të më djegin - këndojnë dy vargjet e këngës që luan në sfond, në videon që kanë publikuar në TikTok.

Videoja u shfaq më pak se 48 orë pasi mbërriti informacioni se Radoje Zvitser, lideri i klanit kava, u vra në Panama. Spekulohet se Tamara dhe vajza e tij kanë dashur të thonë se kreu i klanit të krimit është ende gjallë.

Lajmi për vdekjen e tij prej dy ditësh është bërë objekt i informacioneve kontradiktore.

Për të kujtuar, Zwitzer dyshohet se u vra të premten rreth orës 21:XNUMX CET në Panama. Avokati i tij i tha Blitz-it të nesërmen se nuk mund ta konfirmonte këtë informacion, domethënë “nuk e di nëse është gjallë apo ka vdekur”.

- Si mbrojtës i tij, nuk kam asnjë informacion se është qëlluar, se është i vdekur apo i gjallë. Radoje Zvitser është një person i padisponueshëm për autoritetet dhe askush nuk ka kontakt me të. Do ta dimë se çfarë ka ndodhur dhe cila është e vërteta kur të marrim informacione zyrtare”, tha në atë kohë për “Blitz” avokati i liderit të klanit kava, Millosh Vuksanoviq.

Pasditen e sotme, administrata e policisë serbe ka marrë konfirmimin nga shërbimet partnere se i vrarë në Panama nuk është Radoje Zvitser.

Autoritetet në Panama nuk kanë bërë të ditur identitetin e të vrarëve që pretendohet se ishte Zwitzer, vetëm se ai fizikisht nuk i ngjante kreut të klanit Kavaka, Radoje Zwitzer.

Video e ditës