A e dini numrin ideal të partnerëve seksualë? Ju do të habiteni nga rezultatet e hulumtimit

Foto: Profimedia

Një sondazh i ri ka zbuluar numrin ideal të partnerëve seksualë që një person duhet të ketë, të paktën sipas mendimit të 1.000 grave dhe po aq burrave të anketuar.

Një sondazh nga faqja britanike e takimeve IllicitEncounters.com me 1.000 burra dhe 1.000 gra zbuloi se 52 përqind e të anketuarve mendonin se numri duhet të ishte 13.

Sipas të dhënave, disa mund të refuzojnë faktin se gjysma tjetër kishte më shumë se 18 partnerë seksualë - 73% e të anketuarve pajtohen. Disa duket se e shohin këtë si një shenjë se dikush mund të jetë i pabesë, gjë që nuk ka pse të ketë lidhje.

Të dhënat treguan gjithashtu se 67 për qind e grave gënjejnë për numrin e partnerëve seksualë që kishin, krahasuar me vetëm 13 për qind të burrave. Kjo mund të jetë për shkak se gratë janë më të kujdesshme në ndarjen e shfrytëzimeve të tyre intime në mënyrë që të duken më konservatore ndaj seksit të kundërt, raporton Daily Star.

Deri 77 përqind e burrave thanë se do të flinin me dikë në takimin e parë nëse do të kishte kimi, krahasuar me vetëm 39 përqind të grave.

Shumica nuk duan të dinë historinë seksuale të partnerit të tyre.

Interesante, më shumë burra (59 përqind) sesa gratë (46 përqind) besojnë se një numër i madh i partnerëve seksualë e bëjnë dikë më pak të dëshirueshëm, duke sugjeruar që ekziston ende një stigmë shoqërore në lidhje me perceptimin e prishjes midis gjinive.

Sipas këtij sondazhi, vetëm 31 për qind e burrave dhe grave duan të dinë historinë seksuale të partnerit të tyre, gjë që tregon se njerëzit nuk duan më të përballen me ndjenjat e tyre për këtë çështje, veçanërisht nëse nuk janë të kënaqur me të.

Ekspertja e seksit Jessica Leoni thotë se shumë partnerë seksualë refuzojnë shumë sepse askush nuk dëshiron të jetë vetëm njëri ose tjetri radhazi. Sidoqoftë, ju gjithashtu nuk doni të dilni me dikë që ka pak përvojë.

"13 partnerë është një numër ideal - dhe garanton që ju do të përfundoni në shtrat me dikë me përvojë, aventureske dhe të hapur"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës