CUK: Një familje e ngecur në një shtëpi të përmbytur në fshatin Sirichino

Moti me shi
Mot me shi / Foto: Free Press / Dragan Mitreski

Një familje është bllokuar në një shtëpi të përmbytur në fshatin Siriçino, komuna e Jegunovcës, tha Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Njësiti territorial i zjarrfikësve Tetovë, siç thonë nga QKM, është duke punuar në nxjerrjen e tyre.

Një stuhi e fortë ka goditur sot pasdite Tetovën dhe rrethinën. QKM bën me dije se sasia e madhe e ujërave të vërshuara ka shkaktuar vërshimin e oborreve dhe bodrumeve të më shumë se pesëdhjetë shtëpive dhe objekteve në pjesët e poshtme të qytetit. Era e fortë dhe qyteti ka shkaktuar dëme në kulturat bujqësore dhe pemëtore, por edhe dëme në zonat urbane (çati të dëmtuara, shandanë, tenda plastike, automjete.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës