CMC: Në 1.709 orët e fundit janë bërë XNUMX thirrje në numrin e urgjencës, kryesisht në polici.

cuk 112
Prezantohet numri për thirrje emergjente 112 / Foto: Shtypi i Lirë - Dragan Mitreski

Gjatë ditës dhe natës së kaluar në numrin e urgjencës 1.709 në QKM janë regjistruar gjithsej 112 thirrje, nga të cilat 49,68 për qind kanë qenë thirrje “reale”, dhe 50,32 për qind kanë qenë për nevoja të tjera të qytetarëve që nuk kanë qenë urgjente, kriza. Njoftoi sot në mëngjes Qendra e Menaxhimit (QKM).

71,16 për qind i janë drejtuar policisë, 23,72 për qind ndihmës emergjente mjekësore dhe 1,86 për qind zjarrfikësve të thirrjeve aktuale në 112 në QKM.

Nga Qendra për Menaxhimin e Krizave bëjnë të ditur se në 24 orët e fundit nuk ka pasur zjarre në hapësirë ​​të hapur.

QKM apelon për vigjilencë për shkak të ndryshimeve të paralajmëruara meteorologjike me reshje shiu, erë dhe borë në vendet më të larta

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës