CUK: Nëntë zjarre të hapura në një ditë

Kitka zjarri/ foto: CUK

Gjatë ditës dhe natës së kaluar në vend janë shënuar nëntë zjarre në ambiente të jashtme. Zjarrfikësit i kanë shuar të gjitha, duke shuar njëkohësisht edhe zjarre të tjera në zonat e banuara, njofton Qendra e Menaxhimit të Krizave.

Qendra e menaxhimit të krizave bën të ditur se në 24 orët e fundit në numrin e urgjencës 1 janë regjistruar gjithsej 924 thirrje, prej të cilave 112 për qind janë thirrje “reale”, dhe 44,75 për qind për nevoja të tjera jo urgjente të qytetarëve.

48,83 për qind i janë drejtuar policisë, 46,09 për qind ndihmës emergjente mjekësore dhe 2,73 për qind zjarrfikësve të thirrjeve aktuale në 112 në QKM.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës