Parlamenti malazez miratoi ndryshimet në ligjin e regjistrimit

Qeveria e Malit të Zi / Foto: EPA

Deputetët në Parlamentin e Malit të Zi miratuan ndryshimet në Ligjin për regjistrimin e popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave, njofton RTCG.

Kuvendi i Malit të Zi ka mbështetur kështu ndryshimet në nenin 2 të Ligjit lidhur me datën e regjistrimit, në mënyrë që sipas vendimit të mëparshëm të Qeverisë, regjistrimi të mbahet nga 30 nëntori deri më 15 dhjetor, por me mundësi një zgjatje prej 15 ditësh.

Për miratimin e ndryshimeve të këtij ligji votuan 64 deputetë. Parlamenti i Malit të Zi ka konstatuar se ka arsye për urgjencë dhe se do të hyjë në fuqi ditën e publikimit në Fletoren Zyrtare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës