Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE: Deputetët tanë qëndrojnë me vendosmëri në qëndrimin e mospranimit të amendamenteve kushtetuese nën diktat bullgar

Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Pas korrespondencës Mickoski-Gruevski, e cila dy ditët e fundit po “trondiste” skenën politike në vend, por edhe në radhët e partisë opozitare, VMRO-DPMNE thirri në mbledhje sonte KQ të partisë. . Pak më parë ata kanë dërguar një deklaratë për konkluzionet e arritura, në të cilat ndër të tjera është vendosur që të jenë partneri kryesor në qeverinë e ardhshme, me të cilën siç thonë ata do të sjellin ndryshimet e nevojshme për Maqedoninë. dhe pastaj thonë se do të vijojë përgjegjësia për të gjithë në sfera të ndryshme që kanë bërë dëm.

U rikonfirmuan qëndrimet që u prezantuan në opinion në ditët e kaluara, përkatësisht se VMRO-DPMNE dështoi planin e qeverisë, boshtit BDI-SDS dhe ish-funksionarëve të opozitës që vendosën të vihen në dispozicion të tyre përmes marrëveshjeve të pista për arsye të njohura vetëm për të. të cilat do të dëmtojnë drejtpërdrejt popullin maqedonas. Gjithashtu, u konfirmua kohezioni i fortë i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit nga fillimi deri në fund, të 44 deputetët, dhe në aspektin e mospranimit të amendamenteve kushtetuese nën diktimin bullgar. Në të njëjtën kohë, ka rënë në ujë edhe teza që qeveria la vite më parë në opinion se partia drejtohet nga njerëz të tjerë, sepse dallimet janë të dukshme sot, sipas njoftimit të sonte.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës