'Ndjej se është këtu': Courteney Cox thotë se ajo ende po 'flet' me Matthew Perry

Matthew Perry dhe Courteney Cox në "Friends" / Foto: Profimedia

Aktorja Amerikane Courtney Cox (59) së fundmi ka thënë se shoqja dhe kolegja e saj nga sitcom-i kult "Friends" Matthew Perry “e viziton” edhe pas vdekjes së tij.

Për të kujtuar, Perry vdiq në moshën 54-vjeçare më 28 tetor të vitit të kaluar.

Cox dhe Perry luajtën personazhet e Monica dhe Chandler në Friends nga 1994 deri në 2004. Cox tani ka thënë se ajo ende "ndjen" Perry rreth saj, shtatë muaj pas vdekjes së tij.

Matthew Perry dhe Courteney Cox në "Friends" / Foto: Image Capital Pictures / Film Stills / Profimedia

“Jam shumë mirënjohëse që kam qenë në gjendje të punoj kaq ngushtë me të për kaq shumë vite”, tha ajo gjatë një paraqitjeje në emisionin e mëngjesit të CBS. Më viziton shpesh, nëse e besojmë një gjë të tillë”.

Aktorja shtoi se ende flet me familjarët e saj të ndjerë.

“Po flas me mamin, babin, Matthew. Ndjej se ka shumë njerëz që na udhëheqin. "Ndjej se Matthew është padyshim atje," tha Cox.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës