Një kufomë njeriu ka notuar në Vardar në Dolno Lisice

Foto: Qyteti i Shkupit

Dje rreth mesditës, kalimtarët kanë raportuar se në ujërat e Vardarit në Dolno Lisiçe, ka një trup të njeriut, kumtoi MPB.

“Më 28.01.2023, rreth orës 12.44:XNUMX, në SVR Shkup është raportuar se përgjatë lumit Vardar në Dolno Lisiçe ka notuar kufomë e njeriut, e cila është nxjerrë nga uji pak më vonë nga zjarrfikësja e Shkupit. Një mjek i Emergjencave Mjekësore ka konfirmuar vdekjen”, tha policia.

Në vendin e ngjarjes ka bërë këqyrje nga ekipi i SVR Shkup dhe është njoftuar i akuzuari, me urdhër të të cilit trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës