Leximi i tregimeve erotike rikthen energjinë seksuale

Romani erotik "Fifty Shades of Grey" / Foto: EPA/KAREL PRINSLOO

Erotika romantike ngjall gëzim të pastër dhe intensiv në shumicën e grave. Ndryshe nga meshkujt të cilët kryesisht reagojnë ndaj asaj që shohin, femrat janë të ndezura nga stimulimi emocional. Kjo është arsyeja pse nëse doni të shijoni jetën tuaj seksuale, duhet të filloni menjëherë të lexoni histori erotike.

Do të rifitoni energjinë tuaj seksuale

Leximi i erotikës romantike aktivizon trupin, mendjen dhe shpirtin. Do të vendosë seksin tuaj në vend të parë dhe ju do të harroni shpejt rolin tuaj si grua, nënë, punëtore ose punëdhënëse dhe menjëherë do të kaloni në fantazinë tuaj seksuale. Leximi i skenave të kënaqshme të dashurisë do të trazojë emocionet tuaja, të cilat lidhen drejtpërdrejt me libidon tuaj, duke filluar paralojën emocionale tek ju.

Kënaqësinë seksuale do ta përmirësoni me fantazi

Me siguri nuk do të angazhoheni në një treshe, katërshe apo pesëshe në një vend publik ku mund të shiheni në çdo moment (apo ndoshta e kemi gabim?), por nëse lexoni për këto lloj ngjarjesh seksuale, do të nxisni lloje të ndryshme ligësie në dhomën tuaj të gjumit. . Eksplorimi i fantazive tuaja do të rrisë kënaqësinë tuaj dhe të partnerit tuaj. Me ndihmën e këtyre tregimeve, krijoni një zonë ku gjithçka është e lejuar, argëtuese dhe e mbushur me kënaqësi.

Do të mësoni truke të reja

Vajzat inteligjente që shkruajnë këto histori na tregojnë një pasqyrë të mrekullueshme të komunikimit të shëndetshëm seksual midis partnerëve. Ata gjithashtu e dinë saktësisht se si funksionon truri i grave, kështu që nuk e kanë problem të na çojnë lehtësisht atje. Nga ana tjetër, mund të mësoni shumë truke dhe poza të reja që mund t'i provoni më vonë me partnerin tuaj.

Do të ndiheni mirë

Për ato gra që mbështeten në fakte dhe statistika, studiuesit kanë zbuluar se gratë që lexojnë romane romantike kanë deri në 74% më shumë seks sesa gratë që nuk lexojnë. Kur femrat fantazojnë shpesh (siç bëjnë gjatë leximit të romaneve erotike), ato jo vetëm që bëjnë seks shpesh, por edhe argëtohen shumë më tepër në shtrat pasi angazhohen në një sërë aktivitetesh erotike.

Fund i lumtur

Nëse jeni lodhur duke lexuar të gjitha ato histori që ndjekin të njëjtin model dhe që përfundojnë disi duke ju bërë të ndiheni të dëshpëruar dhe të rraskapitur, atëherë ndoshta është padyshim koha për të kaluar në një histori romantike dhe erotike. Në këta libra do të përjetoni gjithmonë një fund të lumtur, i cili do të veprojë si një arratisje hedoniste nga realiteti, por nga i cili ka përfitime të mëdha psikologjike dhe një kënaqësi të fortë emocionale që do ta transferoni më tej në marrëdhënien tuaj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës