Katër të plagosur pas sulmit rus në Odessa

Katër persona u plagosën në sulmin rus në qytetin jugor të Ukrainës, Odessa, njoftoi Shërbimi Shtetëror i Emergjencave.

Guvernatori rajonal Oleh Kiper tha se sulmi goditi një infrastrukturë civile dhe dëmtoi një magazinë dhe ndërtesat përreth.

Mes të plagosurve është edhe një 19-vjeçar.

Shërbimi Shtetëror i Urgjencës ka shpërndarë pamjet që tregojnë zjarrfikësit duke u përpjekur të shuajnë flakët në një magazinë.

Forcat ajrore të Ukrainës thanë se Rusia lëshoi ​​dy raketa lundrimi në rajonin e Odesës.

Sipas deklaratave të tyre, njëra prej raketave u rrëzua me sukses.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës