Katër vajza adoleshente kanë qenë në veturën që ka dalë nga rruga në afërsi të Draçevës, të gjitha të lënduara

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Katër vajza të moshës 18 deri në 20 vjeç kanë qenë në veturën që dje ka dalë nga rruga në afërsi të Draçevës.

Siç njofton MPB-ja, aksidenti ka ndodhur në rrugën lokale në mes të fshatit Koliçan dhe Draçevë, kur “Punto” e drejtuar nga njëra prej vajzave, 19-vjeçarja M.S. nga Shkupi, ka dalë nga rruga.

“Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë pasagjeri S.. M. (18) nga Shkupi, ndërsa lëndime trupore ka marrë M. S. dhe dy pasagjere të tjera femra – M. D. (20) dhe M. M. (18), të dy nga Shkupi, me diagnozë në kompleksin klinik “Nënë Tereza””, thonë nga MPB.

Në vendin e aksidentit është kryer këqyrja.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës