Katër data “të rrezikshme” në korrik për të gjitha shenjat e horoskopit: Mos filloni asgjë të re në këtë ditë

Dëbimi i Heliodorus nga Tempulli i Raphaelit, Foto: RawPixel

Astrologët thonë se në korrik na presin katër ditë sfiduese. Bëhuni gati për një periudhë shumë të turbullt në të cilën do të ketë shumë ndryshime. Ja cilat janë ditët më sfiduese sipas horoskopi ne korrik!

5.7. – Kalimet negative të Marsit dhe Merkurit

Kjo është dita më e rrezikshme e muajit. Në të njëjtën kohë, do të ndodhin dy ngjarje të rëndësishme astrologjike - Marsi do të kalojë në shenjën e Demit dhe Mërkuri në shenjën e Gaforres. Të dyja ngjarjet do t'i "kthejnë" planetët kundër nesh. Marsi do të qëndrojë në Demi deri më 19 gusht, kohë gjatë së cilës shumë do të bëhen dyshues, mosbesues dhe pak të frikësuar. Në shumicën e rasteve, të gjitha këto frikë do të jenë të pabaza. Mërkuri në Gaforre është i rrezikshëm, pasi do të bëhemi letargjikë, disi të painteresuar dhe të pangopur. Për shkak të gjithë kësaj, 5 korriku do të jetë dita më e keqe për punë dhe për çdo fillim. Kërkoni strehën tuaj të sigurt, ku ndiheni të relaksuar dhe të shkujdesur, për t'ju ndihmuar të kaloni këtë kohë.

13.7. – Super Hëna

Super Hëna është lloji më i rrezikshëm i hënës së plotë. Do të jetë aq afër Tokës sa do të jetë gjithashtu shumë goditëse dhe më e madhe se zakonisht. Gjithashtu do të ketë një ndikim më të fortë në jetën, lumturinë dhe disponimin tonë. Hëna më 13 korrik do të jetë në Bricjap dhe si rrjedhojë do të jemi pak më të tërhequr dhe introvertë. Do të na përshtatet më mirë të kalojmë kohë vetëm sesa në shoqëri.

16.7. – Lidhja e Diellit dhe Mërkurit

Lidhja është një aspekt negativ që ndodh më shpesh midis Diellit dhe Mërkurit, sepse ata janë gjithmonë në të njëjtën anë të Tokës. Astrologët këshillojnë të mos largoheni nga zona juaj e rehatisë në këtë ditë, të mos shkoni larg dhe të mos shpenzoni shumë para. Njerëzit për të cilët kotësia është një pikë e fortë mund të humbasin gjithçka që kanë fituar kohët e fundit.

28.7. – Fillon lëvizja retrograde e Jupiterit

Dita e fundit e rrezikshme e korrikut është dita e fillimit të fazës retrograde të Jupiterit. Planeti do të qëndrojë në këtë pozicion deri më 24 nëntor. Shumë gjëra të pakëndshme mund të ndodhin gjatë këtyre muajve. Mund të humbasim fuqinë e intuitës, të bëhemi të pangopur dhe të pakompromis. Me shumë mundësi më 28.7. do të ndjeni valën e parë të energjisë negative, e shprehur në formën e ndjenjave të ankthit dhe mungesës së motivimit.

Video e ditës