Xavi pas barazimit me Mallorca: Bëjmë gabime individuale, duhet të jemi më të koncentruar

foto: EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Të martën, Barcelona në futbollin spanjoll “La Liga” luajti vetëm 2:2 në ndeshjen jashtë fushe kundër Mallorca, dhe një barazim i tillë mund të përdoret nga rivalët në garën për titull.

Barça aktualisht është në vendin e parë me 17 pikë, përpara Girona (16) dhe Real Madrid (15), të cilët kanë nga një ndeshje më pak në kampionat.

“Ne bëjmë gabime individuale dhe prandaj duhet të jemi shumë më të përqendruar. Ne duhet të përmirësohemi në atë pjesë. Mendoj se kjo është një pikë shumë e dobët për ne. Krijojmë shumë raste shënimi, por edhe pësojmë shumë. Bëmë përsëri gabime ndaj Mallorca-t thotë Xavi.

Dhe lojtarët e tij janë të vetëdijshëm se bëjnë shumë gabime në fillim të sezonit.

'Ne i lejojmë shumë kundërshtarëtOriol Romeu ra dakord me trajnerin.

Dhe dhimbjet në mbrojtje nuk janë të rastësishme, dhe Barça është forcuar veçanërisht në pjesën sulmuese, Joao Felix e nisi shkëlqyeshëm aventurën e tij në Camp Nou, e jo shumë më i dobët as Joao Cancelo. Robert Lewandowski po gjen sërish formën e tij sulmuese dhe lojëra të mira kanë edhe Rafinha, Ferran Torres dhe “madhulli” i ri, Lamine Yamal.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës