Celje ka arritur fitoren më bindëse në ditën e parë të turneut të hendbollit të Strugës

Foto: Facebook/RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO

Hendbollistet e Celje Pivovarna Laško e nisën paraqitjen e tyre në turneun jubilar të 30-të të hendbollit Struga me një triumf bindës 20:50 ndaj Butelit. Ky ishte edhe triumfi më bindës në ditën e parë të turneut, më parë E. Pelisteri e mposhti mikpritësin Strugën me 27:23, ndërsa Vardari humbi mirë ndaj Alkaloidit (24:22).

Dilemat për fituesin u zgjidhën që në pjesën e parë, në të cilën filluan me 10:2 dhe shkuan në pushim me epërsi dyshifrore (18:8).

Në pjesën e dytë, hendbollistet e sllovenisë rutinë e ruajtën avantazhin, ndërsa trajneri Toskiq u dha një shans të gjithë hendbollistëve dhe në fund festuan me 30:20.

Në xhiron e dytë të grupit B, Celje do të luajë kundër Alkaloidit, ndërsa Buteli do të përballet me Vardarin.

 

Video e ditës