• Euro 2024

Çfarë thonë lojtarët botërorë, kush e fiton trofeun – Spanja apo Anglia?

Ka ardhur koha që Europa të marrë një kampion të ri, sot nga ora 21.00:XNUMX në stadiumin Olimpik të Berlinit në finale do të luajnë kombëtaret e Spanjës dhe Anglisë. Dhe pyetja kryesore është nëse Spanja do ta bëjë këtë për herë të katërt rekord apo nëse kupa do të arrijë për herë të parë në vendin, siç e quajnë "djepin e futbollit". …

Çfarë thonë lojtarët botërorë, kush e fiton trofeun – Spanja apo Anglia? Lexo më shumë »

Gara për golashënuesin më të mirë të Kampionatit Evropian: Olmo dhe Kane favoritët më të mëdhenj para finales në Berlin

Sot në Gjermani luhet finalja e madhe e Kampionatit Evropian të Futbollit. Spanja dhe Anglia do të takohen në stadiumin Olimpik të Berlinit. “The Fury” e ka fituar tre herë trofeun deri më tani, ndërsa një fitore e mundshme sot do të ishte e para për “tre luanët”. Në sfond të luftës për trofeun është beteja për golashënuesin më të mirë të kampionatit. Para finales,...

Gara për golashënuesin më të mirë të Kampionatit Evropian: Olmo dhe Kane favoritët më të mëdhenj para finales në Berlin Lexo më shumë »

Kombëtarja spanjolle do të marrë nga 430.000 mijë euro secila nëse fiton titullin evropian

Skuadrat e futbollit të Spanjës dhe Anglisë do të luajnë sot nga ora 21.00:XNUMX në stadiumin Olimpik të Berlinit finalen e Kampionatit Evropian. Skuadrat e drejtuara nga trajnerët Luis de la Fuente dhe Gareth Southgate janë të pamposhtur në turne. Spanja mundi Kroacinë, Italinë dhe Shqipërinë në grupin B dhe eliminoi Gjeorgjinë, Gjermaninë në fazën eliminatore.

Kombëtarja spanjolle do të marrë nga 430.000 mijë euro secila nëse fiton titullin evropian Lexo më shumë »

Është koha e finales: Spanja dhe Anglia po luajnë për titullin kampion të Evropës

Pikërisht një muaj pas ndeshjes hapëse mes Gjermanisë dhe Skocisë në Kampionatin Evropian të Futbollit 2024, ishte koha për finalen e madhe. Për disa më shumë, për disa më pak, kombëtaret e Spanjës dhe Anglisë do të takohen sot në të nga ora 21.00:XNUMX në stadiumin Olimpik të Berlinit. “Furia” e kuqe arriti në fund në mënyrë tejet dominuese dhe bindëse...

Është koha e finales: Spanja dhe Anglia po luajnë për titullin kampion të Evropës Lexo më shumë »

FOTO | “Marka” zgjodhi ekipin më të keq të Kampionatit Europian

Gazetarët e “Marka” spanjolle zgjodhën skuadrën më të keqe të kampionatit europian, pra zgjodhën futbollistët nga të cilët pritej shumë, por që dështuan në paraqitjet e tyre për kombëtaren e tyre. Ylli më i madh në skuadër është Cristiano Ronaldo, i cili nuk shënoi gol për herë të parë në një kompeticion të madh ku luajti. Portugezi pati 23 goditje në portë, por...

FOTO | “Marka” zgjodhi ekipin më të keq të Kampionatit Europian Lexo më shumë »

Southgate: Shades do të vendosë finalen, por është koha që trofeu të kthehet në shtëpi

Në finalen e nesërme ndaj Spanjës, Anglia do të tentojë të fitojë trofeun e parë të Kampionatit Evropian. Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate është shprehur optimist para ndeshjes dhe beson se ekipi i tij do të jetë i lumtur në fund. “Spanja po luan një turne të madh. Ata duken kampionë për shkak të rezultateve të tyre. Por ne duhet të fitojmë, duam trofeun për dekada. …

Southgate: Shades do të vendosë finalen, por është koha që trofeu të kthehet në shtëpi Lexo më shumë »

UEFA ka ndryshuar rregullin për golashënuesin më të mirë në Kampionatin Evropian

Shtëpia Evropiane e Futbollit njoftoi se çmimi për golashënuesin më të mirë nuk do t'i jepet një lojtari nëse ka disa lojtarë me numër të njëjtë të golave ​​të shënuar. Deri më tani nëse lojtarët kishin të njëjtin numër golash shiheshin asistimet, nëse ishin të barabarta aty vendoseshin minutat në fushë. Ai nuk do të jetë më këtu. UEFA tani ka njoftuar se…

UEFA ka ndryshuar rregullin për golashënuesin më të mirë në Kampionatin Evropian Lexo më shumë »

Olmo u dërgoi një mesazh anglezëve para finales: Nuk kam frikë nga askush, as nga Bellingham

Evropa do të presë kampionin e futbollit të dielën. Po numërohen orët deri në finalen e madhe të Kampionatit Evropian në Gjermani, që do të mbahet më 14 korrik në orën 21.00:XNUMX në stadiumin Olimpik të Berlinit dhe Spanja dhe Anglia po luftojnë për titull. Një nga lojtarët që ishte kyç në vendosjen e “furisë” së kuqe në...

Olmo u dërgoi një mesazh anglezëve para finales: Nuk kam frikë nga askush, as nga Bellingham Lexo më shumë »

Maqedonia do të ketë edhe përfaqësuesen e saj në finalen e Kampionatit Evropian

Shtëpia evropiane e futbollit sot zgjodhi zyrtarët për finalen e Kampionatit Evropian që do të luhet të dielën, e në mesin e tyre është edhe një përfaqësuese nga Maqedonia. Arbitri kryesor u zgjodh francezi François Letexier dhe ndihmës të tij do të jenë Cyril Mounier dhe Mehdi Rahmoun, ndërsa arbitri i katërt do të jetë polaku Marcheniak. Për rregullsinë e...

Maqedonia do të ketë edhe përfaqësuesen e saj në finalen e Kampionatit Evropian Lexo më shumë »

VIDEO | Holandezët janë të pakënaqur me arbitrimin: A ka pasur një lojë me dorë nga Saka para penalltisë së Kane?

Reagimet në publik janë të ashpra pas ndeshjes së djeshme mes Holandës dhe Anglisë, shumë besojnë se gjyqtari kryesor Felix Zwier ka akorduar një penallti tepër të ashpër për “Albion Krenar”, i cili u shndërrua në gol nga Kane. Por tani ka lindur një tjetër pikë mosmarrëveshjeje. Gjegjësisht, në rrjetet sociale është publikuar një video nga para situatës në të cilën Kane ka marrë penallti. Në...

VIDEO | Holandezët janë të pakënaqur me arbitrimin: A ka pasur një lojë me dorë nga Saka para penalltisë së Kane? Lexo më shumë »