Vetëm piperi është i përjetshëm: Sa është afati i ruajtjes së erëzave? 

Kur përgatitim ushqim, ne zakonisht pyesim veten nëse kemi erëzën e duhur për të, por kurrë nuk pyesim veten nëse është akoma e përdorshme. Në fakt, mbani mend - kur arrini një qese kanellë, rozmarinë ose rigon, sigurisht që nuk mendoni kur e hapët. Importantshtë e rëndësishme për ju që ta keni…

Vetëm piperi është i përjetshëm: Sa është afati i ruajtjes së erëzave?  Lexo më shumë »

Uthulla e mollës në shërbim të bukurisë: Pastron trupin nga toksinat dhe hidraton lëkurën

Kuzhina është bërë një burim i ri i produkteve të bukurisë dhe kujdesit. Uthulla e mollës është një nga produktet e shumta që mund të përdorni për këtë qëllim. Ndikon në qarkullimin e kapilarëve të vegjël, ka veti antiseptike që parandalojnë formimin e baktereve dhe viruseve në lëkurë dhe mund të përdoret si mjet pastrimi…

Uthulla e mollës në shërbim të bukurisë: Pastron trupin nga toksinat dhe hidraton lëkurën Lexo më shumë »

Shmangni helmimin: Sa mish mund të ruani në frigorifer dhe frigorifer për sa kohë?

Ruajtja e ushqimit shpesh ngre shumë pyetje, veçanërisht kur bëhet fjalë për mishin. Secili lloj i mishit ka një afat të ruajtjes në frigorifer ose frigorifer. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të filloni: Shpendët Mishi i pulës ose gjelit të freskët në frigorifer zgjat një deri në dy ditë, dhe në ngrirje deri në një vit.

Shmangni helmimin: Sa mish mund të ruani në frigorifer dhe frigorifer për sa kohë? Lexo më shumë »

Pse ndodh fryrja e barkut kur hamë sallatë?

Një tas plot me perime me gjethe është gjithnjë e më shumë pjesë e menusë së njerëzve që përpiqen të ushqehen shëndetshëm. Por nëse ndiheni të dobët dhe letargjik pasi keni ngrënë një sallatë, duhet ta dini se kjo ndodh për shkak të zorrëve që përpiqen të tretin sasi të mëdha të perimeve të papërpunuara. "Sallatat janë një burim i fibrave," thotë

Pse ndodh fryrja e barkut kur hamë sallatë? Lexo më shumë »

VIDEO: Recetë nga nutricionistja Cveta Dineva për të rritur imunitetin në luftën kundër Covid-19

Nutricionistja Cveta Dineva sot në një konferencë në mëngjes foli për përfitimet e ushqimit të shëndetshëm në luftën kundër pandemisë Covid-19. -Megjithëse pothuajse të gjithë e dinë që duhet të marrin një dozë të madhe të vitaminës C në bazë ditore, pothuajse askush nuk e di që nëse nuk hidratohet mjaftueshëm, nuk do të lidhet me trupin. Ujë,…

VIDEO: Recetë nga nutricionistja Cveta Dineva për të rritur imunitetin në luftën kundër Covid-19 Lexo më shumë »

Shkopinjtë e Vitit të Ri

Përbërësit 250 g gjalpë 250 g sheqer 1 vezë 3 pako sheqer vanilje 2 lugë qumësht 750 g miell pak kripë ngjyrë të kuqe për brumin e belit karamele për zbukurim Përgatitja Gatuaj brumin nga të gjithë përbërësit. Vendosni të kuqe në një gjysmë dhe gatuajeni brumin mirë. Vendoseni në frigorifer për një orë. ...

Shkopinjtë e Vitit të Ri Lexo më shumë »

Ja pse duhet të hani kajsi: Shikoni se çfarë ndodh në trupin tuaj nëse ato gjenden në menunë tuaj!

Pavarësisht përfitimeve të dukshme shëndetësore - kajsitë janë plot me vitamina, elementë gjurmë dhe acide të dobishme - nuk duhet ta teproni. Për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit, kajsitë (sidomos të thata) janë kundërindikuar për diabetikët, dhe lëngu i tyre i ngopur me acide frutash mund të irritojë traktin tretës. Sidoqoftë, përfitimet e disa kajsive në ditë tani

Ja pse duhet të hani kajsi: Shikoni se çfarë ndodh në trupin tuaj nëse ato gjenden në menunë tuaj! Lexo më shumë »

RECETA: Rollë me kos

Nëse dëshironi të bëni një dozë më të vogël, përgjysmoni përbërësit Përbërësit: 2 kg miell 1 maja 5 vezë 500 ml qumësht 200 ml kos 200 ml vaj gatimi 2 lugë çaji kripë 2 lugë çaji sheqer 300 gram margarinë 100 gram susam 1 vezë Përgatitja: Shkrijeni në një maja tas të veçantë me pak qumësht të vakët, sheqer dhe

RECETA: Rollë me kos Lexo më shumë »

Përgatitni akulloren më të shijshme të kungullit dimëror

Shijoni të gjitha aromat e dimrit dhe ëmbëlsirën-akulloren tuaj të preferuar, por këtë herë nga kungulli. Receta përgatitet shumë thjeshtë. Përbërësit - një kungull i vogël (rreth 500 gram), 3 banane, pak kanellë, shafran i Indisë, kardamom dhe arrëmyshk, pak ujë. Përgatitja Qëroni një kungull, grijeni atë dhe shtrydhni lëngun. Prisni atë në kube dhe vendoseni atë

Përgatitni akulloren më të shijshme të kungullit dimëror Lexo më shumë »