Është stuhi në United: Rangnik ka filluar të japë detyra shtëpie për lojtarët

Metodat e Ralph Rangnick nuk pranohen më së miri nga lojtarët e United / foto: EPA-EFE / PETER POWELL

Menaxhimi i Manchester United në fund të vitit të kaluar ai pushoi Ole Gunnar Solskj иr dhe e solli atë Ralph Rangnik për një menaxher të ri për ta rikthyer skuadrën në garën e trofeut, por kushtet e dhomave të zhveshjes nuk janë aspak ideale.

Nuk është sekret që Cristiano Ronaldo është i pakënaqur me veprimet e Rangnikut i cili disa herë e nxori nga loja portugezin, por tashmë mediat angleze shkruajnë se lojtarët e tjerë janë zemëruar me menaxherin.

Rangnik filloi t'u dërgonte futbollistëve të tij regjistrime dhe analiza video si një lloj detyrash shtëpie, dhe ata duhet t'i shqyrtojnë ato dhe të shohin se ku kanë gabuar.

Jo të gjithëve u pëlqeu kjo lëvizje, ndaj disa lojtarë u zemëruan me gjermanin. Zemërimi i tyre është më i madh dhe për shkak të një vendimi tjetër të Rangnikut, stërvitjet tani janë pasdite, e jo paradite si më parë.

- Detyrat e shtëpisë janë rreth dy orë filmime. Këto janë video të lojërave të futbollistëve dhe përmbajnë këshilla se si të përparoni. “Disa e kanë pranuar lëvizjen dhe disa nuk janë aspak të impresionuar”, tha një burim i paidentifikuar në klub për gazetën Mirror.

Lëvizja e Rangnik është e ngjashme me atë që bëri Louis van Gaal në të kaluarën ndërsa ishte ulur në stolin e United. Holandezi u dërgoi email lojtarëve të tij me regjistrime të gabimeve të tyre.

Video e ditës