Bum nga Italia: Juventus mbeti pa administrim të plotë!

Foto: EPA-EFE / STRINGER

Një tronditje e vërtetë kumboi sonte nga Torino - administrata e plotë e Juventusit, përfshirë edhe nënpresidentin e klubit Pavel Nedved dhe presidenti Andrea Agnelli, dha dorëheqjen.

Ky është një lajm i madh në botën e futbollit dhe shënon fundin e një epoke. Agnelli ishte në krye të klubit që nga viti 2010. Për momentin nuk ka informacion më të detajuar, por pritet një ndryshim sa më i shpejtë në strukturën e klubit. Zyrtarisht emrat e anëtarëve të rinj të klubit do të bëhen të ditur më 18 janar.

Për momentin dihet vetëm se Maurizio Arrivabene (CEO), do të drejtojë klubin gjatë afatit kalimtar të dimrit, megjithëse ai po largohet gjithashtu së bashku me drejtuesit e tjerë të klubit. Nuk ka asnjë konfirmim, por mediat shkruajnë se shkak i dorëheqjeve janë bërë akuzat ndaj administratës për raportet financiare të falsifikuara për vitet 2018, 2019 dhe 2020.

Video e ditës