Në një bisedë telefonike me Ivica Daçiqin, Bujar Osmani ka shprehur shqetësimin për shtimin e trupave ushtarake serbe përgjatë kufirit.

EPA-EFE / ANDREJ CUKIC

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në detyrën e kryesuesit të OSBE-së, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, lidhur me, siç thotë ai, shqetësimin e ngritjes së ushtrisë në kufirin mes Serbisë dhe Kosovës.

Osmani shton se vendimi për fillimin e tërheqjes së ushtrisë nga Serbia është për t'u përshëndetur, duke shtuar se OSBE-ja është e gatshme të ndihmojë në uljen e tensioneve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës