Bujar Osmani: Fillimisht amendamentet kushtetuese, pastaj zgjedhjet kur të dojë opozita

Fillimisht duhet të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe më pas të shpallen zgjedhjet dhe atë në një hark kohor që do të propozojë opozita. Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani i është përgjigjur mëngjesin e sotëm liderit të opozitës, Hristijan Mickoski, pas thirrjeve të mëparshme për datën e zgjedhjeve parlamentare.

"Sa herë që ata duan." “Sot, nesër, pasnesër, menjëherë pasi të miratohen ndryshimet kushtetuese”, thotë Osmani.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës